17 lipca 2024

Prochowiczanka

Prochowice

Remont domu

W polskim prawie budowlanym istnieje kilka zapisów, z którymi powinniśmy się zapoznać przed podjęciem jakichkolwiek prac remontowych. Zapisy te określają, na jakie prace, które zamierzamy wykonać, potrzebne nam będzie pozwolenie. Przed podjęciem się jakiejkolwiek pracy nad naszym domem powinniśmy zapoznać się z tym, który z tych obowiązków na nas ciąży.

Większość prac, które uznajemy za standardowe podczas remontu jak np. malowanie ścian, modernizacja łazienki oraz budowę małej architektury możemy wykonać bez konieczności zgłaszania ich do odpowiednich urzędów. Ważną zasadą, która istnieje w prawie budowlanym jest fakt, iż pozwolenia na budowę wymagają prace, które mają za zadanie rozbudowę istniejącej nieruchomości.

Do prac, które wymagają pozwolenia na budowę należą przede wszystkim budowa komina, wyburzenie ściany nośnej czy dobudowa garażu. Wśród prac, przy których wystarczy zgłoszenie faktu ich wykonywania znajdzie się np. wyburzenie ściany działowej, tynkowanie, zamurowanie okna lub drzwi oraz ocieplanie domu od środka.

Jandach inwestuje w nowe mieszkania od dewelopera Skórzewo koło Poznania GRC Invest Partner
prochowiczanka.prochowice.pl © | Newsever by AF themes.