30 maja 2024

Prochowiczanka

Prochowice

Budowa domu jednorodzinnego; zwrot VAT dla młodych par

Obecnie młode pary, aby zapewnić sobie pierwsze lokum mogą zakupić je w formie mieszkania, lub przystąpić do budowy własnego domu. Budując dom mają szansę na odzyskanie pewnej kwoty pieniędzy, którą zainwestują w zakup materiałów budowlanych.

Zwrot dotyczy tylko pewnej grupy materiałów, które zostały obłożone wyższą stawką podatkową. Do nich zaliczają się min.

drzwi, okna, gips, cement, wapno, płytki ceramiczne, cegły, dachówki. Lista jest znacznie dłuższa i można ją sprawdzić na konkretnych stronach internetowych resortu transportu.

Warto te wybrane produkty zakupić wcześniej, żeby zapewnić sobie zwrot gotówki, wynikający z różnicy podatku VAT. Znacznie więcej czasu zabierze młodym parom załatwienie wszystkich formalności związanych z budową domu.

Najważniejsze jest bowiem otrzymanie decyzji o zabudowie w przypadku, gdy teren, gdzie znajduje się działka nie jest objęty gminnym planem zagospodarowania przestrzennego. Uzyskawszy taki dokument inwestorzy mogą rozpoczynać budowę domu na swojej działce.

W Poznaniu na sprzedaż luksusowe mieszkania sołacz w Villach Sołackich www.krakoskizlotmini.pl Skórzewo dom dla rodziny na sprzedaż Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i mieszkania w Skórzewie
prochowiczanka.prochowice.pl © | Newsever by AF themes.