24 czerwca 2024

Prochowiczanka

Prochowice

Dlaczego warto pić czerwone wino?

Bez wątpienia czerwone wino jest wyjątkowe na tle pozostałych, być może ze względu na jego barwę czy też sposób przygotowania. Obecnie produkuje się je w wielu krajach, dzięki czemu wybór jaki oferuje się konsumentom jest naprawę bogaty i szeroki. Samo czerwone wino oprócz niezwykłych walorów smakowych oraz zapachowych, ma jednak szereg wielu innych zalet. Pomaga w walce z otyłością oraz wspomaga utratę tkanki tłuszczowej u osób z nadwagą.

Co więcej, przyczynia się również do eliminacji bakterii w jamie ustnej, co przekłada się na brak problemów z próchnicą oraz brzydkim zapachem z ust. Zawarte w winie przeciwutleniacze i resweratrol wpływają bardzo korzystnie na pracę mózgu, zmniejszając ryzyko demencji starczej, która jest jedną z popularniejszych chorób dotykających starszych ludzi. Czerwone wino bogate jest we flawonoidy, które wykazują właściwości przeciwsłoneczne, chronią zatem przed promieniowaniem UV. Zapobiegają zatem poparzeniom skóry oraz chronią ją przed zniszczeniami.

Picie czerwonego wina wyzwala w nas produkcję serotoniny i endorfin, dzięki czemu zapobiega ono i przeciwdziała stanom depresyjnym i złemu samopoczuciu.

Czerwone wino – górują wady, czy zalety?

Do niekwestionowanych zalet picia czerwonego wina można zaliczyć jeszcze między innymi wspomaganie pracy naszych komórek oraz zapewnienie większej wydajności fizycznej. Pomaga ono zatem zwalczyć zmęczenie, oczywiście jeśli będzie pite w małych ilościach. Picie czerwonego wina obniża także ryzyku zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego, na co wpływa duża zawartość w nim przeciwutleniaczy.

Nie da się zatem ukryć, że wino czerwone posiada szereg naprawdę przekonujących zalet, jednak warto również zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie mogą wynikać z jego spożywania. Nadmierne picie wina może spowodować pojawienie się rumienia. Zawarte w nim składniki rozszerzają naczynia krwionośne i zaostrzają w ten sposób objawy trądziku różowatego. Poza tym, wino może powodować także lekki obrzęk twarzy.

Zatem w jego piciu warto zachować umiar, ponieważ z jednej strony pomaga nam zachować młodość, jednak z drugiej może ono nam ją bardzo szybko odebrać. Jego nadmiar powoduje także zwiększanie się porów, pojawienie się zmarszczek, a także drganie powieki.

www.troika.com.pl
prochowiczanka.prochowice.pl © | Newsever by AF themes.