30 maja 2024

Prochowiczanka

Prochowice

Niecodzienne sposoby na wykorzystanie resztek czerwonego wina

Zdarza się, że po imprezie zostają nam zlewki wina, których nie sposób wykorzystać. Większość osób je po prostu wylewa i wyrzuca butelki do kosza, choć jak się okazuje – takie ostatki mogą przydać się w wielu czynnościach. O tym jak wykorzystać resztki wina w niestandardowy i ciekawy sposób, podpowiadamy poniżej:

 • Wino jest świetnym barwnikiem! W erze własnoręcznej produkcji przeróżnych rzeczy, coraz częściej szukamy niestandardowych rozwiązań. W letnie miesiące, bardzo często wyjeżdżamy na festiwale, koncerty i bierzemy udział w rozmaitych wydarzeniach.

  Tym szczególnym wyjazdom, często towarzyszy potrzeba wyróżnienia się z tłumu. Jak ma w tym nam pomóc czerwone wino? To bardzo proste. Wystarczy mieć pod ręką białą koszulkę i kawałek sznurka. Związanie koszulki sznurkiem w niedbały sposób i zanurzenie w winie sprawi, że nabierze ona szczególnego charakteru.

  Z pewnością nikt nie będzie ubrany w ten sam sposób;

 • Prawdziwi miłośnicy wina docenią jego smak nie tylko w kieliszku, ale także w deserze. Resztki wina można śmiało połączyć z lodami śmietankowymi i wiśniami. Deser lodowy będzie wówczas zupełnie inny niż zawsze;
 • W letnie dni, zamiast pić wino, można je…jeść! Wydaje się dziwne? Nic bardziej prostszego! Z czerwonego wina można zrobić przepyszne, domowe lody. Do ich produkcji potrzebujemy: wino, cukier puder, ocet balsamiczny i ulubione owoce.

  Wszystkie składniki należy połączyć i umieścić w foremkach na lody. Z pewnością goście będą zaskoczeni tak niestandardową formą podania wina;

 • Resztki wina można również dodać do kąpieli. Wystarczy kilka kropel, by skóra nabrała blasku i nawilżenia. Wino jest także świetnym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem;
 • Wino pasuje również do wielu gotowanych potraw, a w szczególności sosów i mięs;
 • Ostatnią poradą, która dotyczy nie tyle samego wina, co butelki, jest zrobienie własnoręcznych wazonów na pojedyncze kwiaty cięte, np.

  róże. Konieczne jest ściągnięcie etykiety i dokładne wypłukanie butelki po winie. Szkło bardzo dobrze przyjmuje farby w sprayu, dzięki czemu samo malowanie jest banalnie proste. Tak przygotowane butelki są często wykorzystywane nawet w dekoracji sal weselnych.

.

Dorato Bianco na frisco.pl www.milkowka.com.pl www.burnarj.pl
prochowiczanka.prochowice.pl © | Newsever by AF themes.