30 maja 2024

Prochowiczanka

Prochowice

Zbieranie niezbędnych dokumentów do uzyskania kredytu

Aktualna sytuacja życiowa, a więc najczęściej założenie rodziny, motywuje do powzięcia decyzji o kredycie na mieszkanie. Zakładając, że osoby w związku mają stałe i dobre wynagrodzenie, mogą zebrać tzw. wkład własny, są gotowe do złożenia wniosku o przyznanie im kredytu.

Nowy program „Mieszkanie dla Młodych” przeznacza konkretne środki na dopłaty do wkładu własnego, więc młodzi ludzie też mogą skorzystać z takiej rządowej pomocy finansowej. Pary, które nie mają jeszcze dzieci mogą liczyć na 10% dofinansowanie. Natomiast ci, którzy mają przynajmniej jedno dziecko otrzymają 15% dofinansowania do wkładu własnego.

Razem z wnioskiem należy oddać do wybranego banku wiele ważnych dokumentów, które będą szczegółowo analizowane przez ekspertów. W ciągu miesiąca zwykle wnioskodawcy otrzymują informacje o rezultatach weryfikacji, chociaż często zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, które przesuwają w czasie wszystkie procedury. To głównie od wnioskodawców zależy szybkość rozpatrywania wniosków, bo istotne jest, by złożona dokumentacja była wyczerpująca i zgodna z wymogami.

Mieszkania http://jandach.pl/pl/domy-i-mieszkania-goluski i domy w stanie deweloperskim Gołuski
prochowiczanka.prochowice.pl © | Newsever by AF themes.