Najważniejszym warunkiem, który musi spełniać kredytobiorca, który decyduje się na kredyt hipoteczny to jego zdolność kredytowa. Jest to warunek, który zabezpiecza nie tylko interes banku. Ma on również na celu nasze bezpieczeństwo finansowe i wnikliwa analiza zasobów naszego portfela uniemożliwia nam podjęcie pochopnej decyzji.

Banki z reguły obliczają zdolność kredytową na podstawie różnicy między dochodami, a wydatkami pochłanianymi przez prowadzenie gospodarstwa domowego. Po odjęciu kwoty wydawanych środków od miesięcznego zarobku powinna pozostać kwota nie tylko na spłatę raty, ale również pewien zapas. Bank zwróci również uwagę na to, w jakim wieku jesteśmy i tu pozytywne nastawienie jest skierowane raczej w stronę młodych ludzi.

Młodszy kredytobiorca wiąże się z mniejszym ryzykiem toteż bardzo popularne jest np. umożliwianie wzięcia kredytu bez wkładu własnego. Na nieco uprzywilejowanej pozycji znajdują się osoby zatrudnione na umowę o pracę.

Co ciekawe o wiele łatwiej jest im otrzymać kredyt niż np. osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą. Rodzaj zatrudnienia nie jest jednak najważniejszy.

http://jandach.pl/pl/deweloper-komorniki nowe budownictwo Komorniki Deweloper Komorniki, domy i mieszkania w Komornik fundusze.jakielokaty.com.pl