Jak wykorzystać wiedze z starożytnej chińskiej tradycji by lepiej funkcjonowało się w kuchni? Czy rozstaw poszczególnych mebli, dobór barwy ścian i płytek ma znaczenie? Okazuje się, że ogromne. Co ciekawe według naszych wschodnich sąsiadów z kontynentu azjatyckiego kuchnia stanowi serce każdego domu. Oznacza to, ze uchodzi za najważniejsze z wszystkich posiadanych pomieszczeń. Dlatego lepiej dla własnego zdrowia, bogactwa, szczęścia i dobrego samopoczucie nie bagatelizować kwestii wystroju jej wnętrza. W feng schui znajdziemy wskazówki do urządzania każdego pomieszczenia. Świetnie kiedy stosujemy się do tych zasad mając zupełnie nowy dom. Nie ma jednak przeszkód do tego by w urządzonym już mieszkaniu poprzestawiać sprzęty, zmienić kolory ścian i wcielić w życie chińską tradycje. Potem wystarczy tylko czekać na same pozytywne zmiany w naszym i rodzinnym życiu osobistym, zawodowym i zdrowiu.

To tylko kwestie ułożenia mebli lub parę ruchów pędzlem przy puszce nowej farny, a może się okazać iż bardzo mocno wpłyną na nasz los.

Jaka powinna być kuchnia według chińskiego feng schui?

Przede wszystkim zaleca się dbanie o perfekcyjna czystość kuchni. Nie powinien w niej panować bałagan, a każdy przedmiot ma mieć swoje stałe miejsce. Dlatego sprzątaj po przygotowaniu każdego posiłku, jak także po jego spożyciu wraz z rodziną. Zawsze kwestią sporną w urządzaniu wnętrz mieszkania są barwy ścian. Chińczycy zalecają biel, wszelkie beże i kremy. Nie wprowadzajmy zimnych kolorów do serca domu, gdzie gromadzimy życiową energię. W końcu to posiłki dają nam siły do funkcjonowania na pełnych obrotach każdego dnia.

Nie wolno zapomnieć o dobrym oświetleniu kuchennego pomieszczenia. Im więcej światła tym lepiej. Preferowane jest naturalne oraz sztuczne oświetlenie. Dlatego warto zdecydować się na przykład na bardzo duże okna. Będziemy mogli podziwiać przez nie wschody i zachody słońca! Ogień to żywioł, który w kuchni jest symbolizowany przez kuchenkę. Nie zaleca się jej lokować w bliskim sąsiedztwie odpowiadających wodzie lodówki oraz zlewu. Im dalej znajdą się te przeciwne żywioły od siebie tym lepiej dla właścicieli kuchni. Ładny widok za oknem to naprawdę ważny element w feng schui.

Tuż pod jego parapetem powinien zostać umieszczony zlewozmywak. Znacznie lepiej zmywa się naczynia patrząc na krajobraz w otoczeniu naszego domu! Podstawowy kuchenny sprzęt, którym są noże nie powinien być pozostawiany na blacie czy stole. Lepiej by te ostre i niebezpieczne szczególnie dla dzieci przedmioty były chowane przez dorosłych domowników do szafy. Często w kuchniach mamy jadalnie. Chińczycy są zdania, że stół przy jakim spożywa się posiłki powinien mieć okrągły kształt bez kantów. Do tego dobierzmy ładne dla oka i wygodne krzesła.

  • Warto zamykać za sobą drzwi wchodząc i wychodząc z kuchni. Ponieważ w feng schui zakłada się, iż ich otwarcie oznacza uciekanie energii.

    Dlatego od dzisiaj wchodzisz i naciskasz klamkę by je łagodnie za sobą zamknąć. Nikt przecież nie chce by serce pozostawało bez energii, jakiej potrzebuje do życia cały organizm.

.

http://www.dekostudio.pl/drzwi.php www.zyjsamcznieizdrowo.pl http://www.bamartech.pl/kategoria-produktu/oczyszczalnie-biologiczne/