Okazuje się, że urządzenie łazienki nie powinno być przeprowadzane byle jak. To pomieszczenie odpowiada żywiołowi, którym jest woda. Dlatego warto zatroszczyć się o panujące tu bezpieczeństwo, spokój, a przede wszystkim niczym nie zakłóconą prywatność domowników. Przykładaj wagę do tego jakimi barwami otaczasz się biorąc kąpiel. Zwróć uwagę w jaki sposób rozstawiłeś meble. Co ciekawe, drażniąca bardzo często kobiety otwarta muszla sedesowa powinna zawsze być zamknięta bez względu na preferencje panów. Ponieważ według feng schui podniesiona deska sedesowa powoduje, że ucieka z naszego domu życiodajna energia. Dlatego drodzy Panowie – naprawdę nie warto.

Jakie kolory i jaki rozstaw mebli w łazience zalecają Chińczycy?

Nie jest istotne czy decydujemy się na farbę czy kafelki.

Ważniejszy jest ich kolor. Nie wybieramy do łazienki ciepłych barw. Jeżeli podoba się Tobie wściekła czerwień, lepiej odpuść zanim pokryjesz nią ściany lub podłogę. To oznaczałoby zestawienie bardzo przeciwstawnych żywiołów, którymi są ogień i woda. Tego typu działanie pociąga za sobą zakłócenie przepływu energii i niepotrzebne nieprzyjemności dla domowników. Chińczycy z pewnością polecają za to barwę niebieską, zieloną i biel. Te kolory mogą przybrać jaśniejsze tony – błękit, jasna zieleń, pistacja, a także ciemniejsze odmiany – granat, butelkowa zieleń lub szmaragdowa. Biel nie musi być nudna, ponieważ w sklepach można znaleźć tę barwę przełamaną w delikatny sposób innymi np. wspomnianym błękitem.

Doskonale można je skomponować z dostępnymi na rynku ozdobnymi dodatkami. Przeważnie ludzie wybierają niebieski lub odcienie bieli do swoich łazienek. Zieleń jest kolorem rzadko spotykanym, choć bardzo gustownym. Warto przemyśleć kwestię połączenia ze sobą tych trzech dopuszczalnych barw. Biel i zieleń lub biel i błękit zachwycą naszych gości i pozwolą się im zrelaksować w czasie ciepłej kąpieli albo szybkiego prysznica. Glazura jest materiałem zachwalanym w feng schui. Nadaje się na podłogę oraz ściany. Jest dostępna w wielu kolorach i nie ma wygórowanej ceny. Urządzając wnętrze łazienki warto przemyśleć jej zastosowanie.

Może rzeczywiście okaże się dobrym rozwiązaniem na wyjątkową aranżacje. W łazience nieodłącznym elementem są Lustra. Ciężko jest wyobrazić sobie to pomieszczenie bez nich. Jednakże nie warto wieszać ich naprzeciwko drzwi i okien łazienkowych. Ponieważ spowodują odpływ energii. Najlepiej gdy umieścimy je na ścianie daleko od futryny czy okiennej ramy. To zagwarantuje nie tylko zachowanie zaleceń feng schui, ale także dostęp do idealnego światła. Tę zaletę ustawienia lustra z całą pewnością docenią Panie przy wykonywaniu codziennego makijażu. Naturalnie, tak jak w pozostałych pomieszczeniach domy wskazuje się, że w łazience nie wolno tworzyć zbędnego bałaganu.

Wszelkie przedmioty niezbędne do codziennej pielęgnacji i funkcjonowania domowników mają bezwzględnie mieć swoje stałe miejsce w szufladach. Dlatego feng schui oznacza ostateczny koniec z rozrzucaniem: szamponów, suszarek, pędzli do makijażu i innych codziennie używanych rzeczy.

Sklep STYL Studio Wnętrz https://www.amica.pl/