Salon, to pomieszczenie w jakim najczęściej domownicy poddają się różnym formą relaksu i spędzania wspólnego czasu. To miejsce do którego lubimy wchodzić, ponieważ nie zajmujemy się niczym innym jak biernym odpoczynkiem. Często dzieci mogą w nim w końcu spędzić parę chwil z zapracowanymi rodzicami. To tutaj oglądamy ukochane seriale i emocjonujące mecze. Słuchanie muzyki w wygodnym fotelu zdarza się w większości przypadków właśnie w salonie. Zanim wybierzemy się na zakupy po meble i farby do tego pomieszczenia, warto dowiedzieć się co na temat jego urządzania twierdzi starożytna, chińska tradycja – feng schui. Dzięki dostosowaniu się do jej zaleceń zatrzymamy w domu dobrą energię, a ona pozwoli na dostatnie i szczęśliwe życie z zachowaniem zdrowia, miłości i pieniędzy.

Salon to nie tylko przypadkowo wybrana sofa i telewizor

W miejscu, gdzie się relaksujemy nie malujmy ścian na zbyt agresywne lub zbyt ciemne i przytłaczające barwy. Szczególnie kiedy pomieszczenie nie jest nasłonecznione warto zrezygnować z tego typu kolorów. Chińczycy sugerują by postawić na jasne, ciepłe farby. Dobrym wyborem jest żółty albo jasna zieleń. Fiolety, wszelkie odcienie niebieskiego i czerwienie odpadają. One nie zapewnią nam głębokiego relaksu. Materiał, z którego wykonano Twój dywan, fotele i kanapę ma znaczenie.

Nikogo nie zdziwi, że w feng schui odradza się sztuczne materiały. Nie mają one zbyt wiele wspólnego z otaczającym naturalnym środowiskiem i nie generują pozytywnej energii. Dlatego w sklepie wybierz te meble, które będą pokryte naturalnymi włóknami. Nie decyduj się na ciężkie kotary zasłaniające naturalne światło. Pomieszczenie będzie wtedy przytłaczające. Im lżejsze będą zasłony tym lepiej dla domowników. Wraz z wyborem delikatnych materiałów zwiększa się ilość powietrza w salonie.

Duchota nie sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu. Poruszając kwestie światła nie można pominąć oświetlenia sztucznego przez lampy. Im jaśniej tym lepiej. Dlatego wybierz duże lampy z jasnym źródłem światła, by wieczorami nie panował w salonie półmrok. Ustawienie kanapy ma znaczenie! Nie powinna znaleźć się tuż pod ścianą. Najgorszym ustawieniem jest jej ulokowanie naprzeciwko drzwi wejściowych do salonu. Narażamy w takiej sytuacji domowników na uderzenie falami energii płynącej z wejścia.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie kanapy na środku pokoju. Dostęp do mebla nie będzie niczym ograniczony, zostanie zachowana przestrzeń, a zasady feng schui będą obowiązywały w Twoim mieszkaniu w 100%. Przy wyborze kanapy sprawdź koniecznie, czy jest wygodna. Nie powinna się liczyć tylko jakość użytego przez producenta materiału, technika wykonania czy cena. Przede wszystkim trzeba skupić się na komforcie jej użytkowania oraz dopasowaniu designu do reszty wystroju wnętrza salonu. To tutaj spędzamy dużo czasu i przyjmujemy gości. Nikogo nie cieszy twarda kanapa.

Dlatego przetestuj ją z rodziną jeszcze w sklepie zanim udasz się do kasy i przetransportujesz mebel pod dach Twojego domu.

https://witek.pl/materace/ płytki tarasowe