30 maja 2024

Prochowiczanka

Prochowice

Co najlepsze na ocieplenie domu?

Jeżeli już dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że konieczne jest to, abyśmy mieli odpowiednio ocieplony swój dom, to z pewnością pojawi się w pewnym momencie pytanie, odnośnie tego, czym go powinniśmy ocieplić. Z jednej strony będzie ważne dla nas to, abyśmy na długie lata nie musieli się przejmować tą kwestią, z drugiej będzie ważne to, abyśmy mogli się cieszyć ciepłem w domu, a z trzeciej też to, abyśmy nie musieli wydawać na to wszystko więcej pieniędzy niż potrzeba. Dlatego przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że na ścianach powinien znaleźć się styropian, a na dachu powinniśmy położyć wełnę.

Jednak samo ich dopasowanie także nie musi być proste, a to dlatego, że występują one w różnych rozmiarach, co może powodować, że trudno będzie nam się zdecydować na jeden z nich.

Grubość będzie zależała od wielu czynników

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że zarówno styropian, jak i wełna proponowane są nam w różnych grubościach, a to oznacza, że będzie od tego zależało to, na ile będą szczelne, a więc na ile będą chroniły nasz dom przed uciekaniem ciepła. Z jednej strony im grubszy styropian tym lepiej, bo będziemy mieli pewność, że nie przepuszcza on ciepła, ale z drugiej strony musimy pamiętać, że jeśli trochę go będzie uciekało z naszego domu, to też nic złego nie będzie się działo.

Poza tym, to specjalista, na podstawie grubości naszych ścian, będzie w stanie ocenić, jak gruby powinien być ten nasz styropian, tak abyśmy mieli pewność, że w odpowiedni sposób będzie spełniał swoje zadanie. Może się wówczas okazać, że im starszy będzie dom, tym grubszy styropian będzie potrzebny, do ocieplenia jego ścian. Tak samo dobór odpowiedniej wełny do ocieplenia, w dużej mierze będzie zależał od tego, co mamy na naszym dachu i w jaki sposób jest on chroniony.

Im więcej różnych warstw materiałów na nim będzie, tym mniej będzie potrzeba wełny. Pamiętajmy, że ocieplenie domu ma nie tylko chronić go przed nadmierną utratą ciepła, ale ma także powodować, że latem nie będzie się on aż tak bardzo nagrzewał. Dlatego tak ważne jest to, aby wszystko było odpowiednio do siebie dobrane.

kerlit www.dziengniewu.pl
prochowiczanka.prochowice.pl © | Newsever by AF themes.