Z zarządzaniem biznesem nierozerwalnie wiąże się zarządzanie zespołem, kierowanie jego działaniami, czy też motywowanie zespołu czy poszczególnych pracowników tak, by ich praca przekładała się na wysokie wyniki danego przedsięwzięcia.

Przede wszytskim wyniki ekonomiczne.

Jak motywować pracowników, jak być liderem dla nich, w jaki sposób przekonać ich do koniecznych zmian – to kwestie, które spędzają sen z powiek nie jednej osobie, która zarządza danym biznesem.

Kolejną dość trudną kwestią jest to, jak wydawać polecenia pracownikom, by je sumienne wypełniali, jak oceniać, a przede wszystkim jak nagradzać czy też zwalniać, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pamiętaj o tym, że to od twojej postawy jako osoby, która podejmuje decyzje strategiczne w kwestii zarządzania danym przedsięwzięciem gospodarczym zależy w dużej mierze jak będzie przebiegała praca całego zespołu.

Dlatego tak ważne jest, by biznesem zarządzały osoby, które są wykształcone ku temu,bo wiedzą jak rozwiązywać problemy związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

http://www.bisnode.pl/blog/dun-bradstreet-obniza-rating-polski/ http://www.carstens.pol.pl/likwidator-szkod-majatkowych.html