Na pierwszy rzut oka procedura skorzystania z dotacji płynących z funduszy europejskich wydaje się niemal nie do przejścia. Nic dziwnego, skoro większość z nas nie ma pojęcia, jakie projekty aktualnie są realizowane. Wbrew pozorom, wcale nie musisz zapoznawać się z obszernymi publikacjami, by dowiedzieć się, jakiej pomocy może udzielić ci Unia Europejska.

Tymczasem jeśli już posiadasz wstępny plan działania i wiesz, na jaki cel potrzebujesz unijnego dofinansowania, wystarczy zajrzeć na Portal Funduszy Europejskich i skorzystać z wyszukiwarki dotacji. Jak to działa? Będziesz musiał odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących dziedziny realizowanego projektu, miejsca jego realizacji oraz podmiotu, który reprezentujesz. Wyszukiwarka pomoże ci odkryć, o pomoc z którego programu będziesz mógł się ubiegać.

Jeśli jednak nie masz zaufania do tego rodzaju mechanizmów, powinieneś wybrać się do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Najlepiej, jeśli wybierzesz punkt znajdujący się w planowanym miejscu realizacji projektu. Konsultant bezpłatnie udzieli ci porady dotyczącej możliwych źródeł finansowania twoich planów i wskaże, jakie dalsze działania powinieneś podejmować, by uzyskać dotację.

obsługa helpdesk obsługa helpdesk helpdesk obsługa http://www.bisnode.pl/blog/programu-rozwoju-eksportu-ii-edycja/ kosztorys naprawy samochodu