Chyba każdemu z nas zdarzyło się kupić nieodpowiednie obuwie. Nierzadko, nietrafionych zakupów nie dokonujemy wyłącznie za pośrednictwem sklepów internetowych, ale również sklepów stacjonarnych. Często przymierzamy wyłącznie jednego buta, a nie całą parę.

Nie przechadzamy się w wybranym obuwiu, by sprawdzić, czy leży ono odpowiednio na nogach. Jak wobec tego wybierać obuwie, aby było ono idealnie dopasowane?

Kilka porad z zakresu doboru idealnego obuwia

Oczywistym jest, że zakup obuwia online jest zdecydowanie trudniejszy, w porównaniu do wyboru butów w tradycyjnych sklepach obuwniczych. Jednak, jak się okazuje, wybór idealnej pary butów za pośrednictwem e-sklepów jest możliwy.

W przypadku zakupu obuwia za pośrednictwem sklepów internetowych, niezwykle ważne jest nie tylko dobranie odpowiedniego rozmiaru, ale przede wszystkim sprawdzenie długości wkładki wybranego modelu. W różnych sklepach internetowych, obuwie różnych marek może zdecydowanie różnić się długością wkładki. Bardzo często także poszczególne modele obuwia wykonane przez jednego producenta, mogą mieć odmienną długość wkładki dla tego samego rozmiaru.

Zawsze sprawdzaj długość wkładki obuwia przed zakupem. Może bowiem okazać się, że pomimo tego, iż zazwyczaj nosisz rozmiar europejski 39, w przypadku wybranego obuwia powinieneś kupić rozmiar europejski 38, ponieważ wkładka dla tego modelu, odpowiada obuwiu w „standardowym rozmiarze” 39. Jeśli długości wkładek nie są podane na stronie z produktem, skontaktuj się ze sprzedającym, który powinien udzielić ci informacji w tym zakresie.

Kupując obuwie jesienno-zimowe (w szczególności te bez zamka), sprawdź także koniecznie, czy wybrany model dedykowany jest stopom wąskim, czy szerokim. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych zwrotów produktu. Kupując obuwie w sklepie stacjonarnym nie musisz sprawdzać długości wkładek obuwia, wystarczy, że przymierzysz wybraną parę i przez kilka minut pochodzisz w niej.

Zakupów zawsze dokonuj ze spokojem. Pamiętaj, że nikt cię nie goni.

mapy-navi.com.pl