Urządzanie wnętrza sypialni to bardzo istotne wybory. Wygodne łóżko jest podstawą. Nikt nie chce spać w niezbyt komfortowych warunkach. Przecież jakość snu wpływa na samopoczucie i funkcjonowanie kolejnego dnia. Okazuje się, że zastosowanie wskazówek starożytnej, chińskiej tradycji feng schui w podejmowaniu decyzji o wyborze mebli i dodatków do tego pomieszczenia. Może mieć to ogromny wpływ na nasze relacje z partnerem lub samo odnalezienie drugiej połówki. Także stan zdrowia nie pozostaje obojętny na rozstaw umeblowania w sypialni.

Zasobność portfela może się zwiększyć, gdy dobrze rozplanujemy nasze królestwo snu i relaksu po ciężkim dniu pracy.

Urządzamy sypialnie zgodnie z wskazówkami chińczyków

Zacznijmy od łóżka. Spędzimy w nim bardzo dużo czasu, jaki powinien być poświęcony na zrelaksowanie się i zebranie energii potrzebnej do działania następnej doby. Trzeba zwracać szczególną uwagę na materiały z jakich wykonane jest nasze łoże. Nie decydujmy się na metalowe meble. Nie mają one dobrych właściwości energetycznych. Im bardziej materiał będzie ciepły tym lepiej dla nas i otaczającej energii.

W ustawieniu należy przestrzegać zasady, że łóżko powinno być ustawione tyłem do ściany. Przed tym meblem nie zaleca się stawiania innych. Im więcej przestrzeni tym wygodniej będzie się funkcjonowało w pomieszczeniu. Chińczycy mówią:,, żadnych luster w sypialni drogie Panie’’. Zwłaszcza przed łóżkiem! Lustro odbija na powierzchni swojej tafli energię, a to jest nie wskazane kiedy zapadamy w regenerujący sen. Dla luster przeznaczone są inne pomieszczenia w domu. Wracając do łóżka, pościel, koce, narzuty, poduszki wybieraj wyłącznie z naturalnych materiałów.

To najlepsza z możliwych decyzji zakupowych. Po pierwsze, ze względu na zdrowie i samopoczucie. Po drugie, ze względu na zachowanie pozytywnej energii i utrzymanie harmonii z otaczającym nas światem. Nieodłącznym elementem wyposażenia sypialni są szafy. Dobrze, gdy jedna większa znajdzie się po lewej stronie łóżka. Warto przy nim ustawić również mniejsze, niskie szafeczki. Taki mebel jest bardzo praktyczny, można na nim wiele postawić.

Po zastosowaniu się do zaleceń chińczyków zwróć uwagę, czy jakość Twojego snu i wypoczynku zwiększyła się. Masz lepsze samopoczucie? Lepiej funkcjonujesz w różnych sferach swojego życia? Cóż, może naprawdę działa na Ciebie starożytne feng schui. Teraz możesz przekonać znajomych, że ta metoda urządzania mieszkania ma sens i nie jest żadnym zabobonnym wymysłem. Zwłaszcza, gdy postanowisz dostosować do chińskich wskazówek wystrój całego domu. Nie przejmuj się, kiedy od dawna posiadasz mieszkanie, a wcześniej nie znałeś feng schui. Zawsze masz możliwość przerobienia jego wystroju. Trzeba będzie jedynie poświęcić na to trochę czasu i być może zrobić parę drobnych inwestycji.

Jednakże jakie znaczenie ma ten wysiłek przy wielu korzyściach płynących do Ciebie wraz z pozytywną energią? Odpowiadamy – minimalny, bo korzyści są ogromne. Zdrowie przecież uchodzi za bezcenne. Tak samo jak szczęście i szansa na dobrą karierę, czy odnalezienie miłości.

materace dynamiczne